پلاسکو و گزارش مجلس از وحشتناک ترین حادثه کشور 

? گزارش مجلس از حادثه

?با فروکش کردن نسبی حریق در پلاسکو ، نیروهای عملیاتی با هجوم گسترده کسبه و مالکین جهت جمع آوری اسناد و مدارک مالی مواجه می شوند و عملیات اطفای حریق و لکه گیری با اختلال مواجه می شود.

  مرسی که هستید

? در همین زمان گزارش می شود که مجددا شعله های آتش شدت گرفته و با ریزش آوار در طبقه دهم ساختمان پلاسکو ، تعدادی آتش نشان گرفتار شده اند.

?در ساعت ۱۱.۰۲ دقیقه فرمانده صحنه عملیات دستور تخلیه فوری نیروهای عملیاتی و شهروندان از طریق بیسیم را صادر می کند و در ساعت ۱۱.۳۳ دقیقه ساختمان پلاسکو فرو می ریزد.

  آخرین آخبار از حادثه پلاسکو

?علت حادثه حریق بهره برداری غیرمجاز کارگران واحدهای صنفی در طبقه دهم ساختمان از ادوات گرمایشی و سیم کشی غیرمجاز و غیراستاندارد منجر به حریق اعلام شده است.

? از دیگر عوامل اصلی حریق و ریزش ساختمان عدم وجود استانداردهای لازم ایمنی در سیستم های برق صنعتی، روشنایی، تهویه، گرمایش، حفاظت، هشدار و تجهیزات اطفای حریق در ساختمان بوده است.

  آواربرداری، از نمای داخل پاساژ پلاسکو

مصدومان حادثه پلاسکو به ۱۸۷ نفر رسید مدیر روابط عمومی اورژانس تهران: همچنان ۳ آتش نشان در بیمارستان بستری هستند/منبع: نسیم

پلاسکو دیگر نیست

? آخرین آخبار از حادثه پلاسکو ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: ? تاکنون 15 شهید آتش نشان و 4 نفر از هموطانان از زیر آوار خارج شده‌اند. ? آمار دقیق شهدا پس از بررسی سازمان پزشکی قانونی اعلام می‌شود. ?پیش از این نیز معاون جانشین فرماندهی انتظامی تهران گفته بود: ممکن است پیکر تعدادی از زیرآوار ماندگان پلاسکو با هم مخلوط شده باشند./ منبع: دانشجو

  سازنده نمای پلاسکو تشریح کرد: پلاسکو چگونه فرو ریخت؟ مدیرعامل شرکت سازنده نمای فلزی پلاسکو: وقتی نحوه‌ی قبل از فروریختن را مشاهده می‌کنیم در میانه ساختمان غبار زیادی را می بینیم که از بالا به پایین شروع می‌شود. این نشان‌دهنده فشار و از هم پاشی کف‌های بتنی است که پایه‌های فلزی نتوانسته وزن آنها را تحمل کند. وزن سه چهار طبقه کف بتنی وقتی به پایین و وسط ساختمان هدایت شده با ضرب زیاد، طبقات دیگر را هم از بین برده است و سازه نتوانسته وزن ناگهانی را تحمل کند و بقیه طبقات هم فرو ریخته‌اند. ساختمان پلاسکو حالت U شکل دارد، وسط U فضای خالی است. تمام سقف سنگین بتنی و پایه‌های نرم شده به داخل هدایت شدند که به همین دلیل، فروریزش به سمت درون اتفاق افتاده که ساختمان‌های اطراف صدمه ندیدند و شاید اگر چنین طراحی وجود نداشت ساختمان های اطراف هم دچار سانحه می‌شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *