جعل زبان بدن امکان پذیر است؟ چگونه دروغ های موفقیت آمیز بگوییم! قسمت ششم 

آیا جعل زبان بدن ممکن است؟ چگونه دروغ های موفقیت آمیز بگوییم؟ چگونه زبان بدن بیاموزیم؟ دراین مقاله از سری آموزش های زبان بدن با سانی تلگرام همراه باشید

با قسمت ششم از سری آموزش های زبان بدن ، با سانی تلگرام همراه باشید تا شما را با جعل زبان بدن ، نحوه ی دروغگویی موفق و نحوه ی تمرین آموزش زبان بدن آشنا نماییم.

جعل زبان بدن

سئوالی که معمولاً مطرح است این است که آیا جعل زبان بدن امکان پذیر است؟

پاسخ این سئوال «خیر» است ، زیرا به دلیل فقدان تناسب بین حالتهای زبان اشاره، علامت های بسیار کوچک وکلمات به زبان آمده این کار ممکن نیست .

به عنوان مثال ، کف دستهای باز نشان صداقت است اما هنگامی که یک دروغگو کف دستهای خود را باز کرده و به شما لبخند می زند ، نشانه های کوچک موجود در حالت او عدم صداقتش را آشکار می سازد .

مردمک چشمان فرد دروغگو ممکن است کوچک شوند ، یک ابرو ممکن است بالا برود یا گوشه دهان او ممکن است پرش داشته باشد و این نشانه ها با حالت کف دست های باز و لبخند صمیمانه متناقض اند .

نتیجه این که گیرنده پیام احتمالاً چیزهایی را که می شنود باور نخواهد کرد .

به نظر می رسد مغز انسان ساز و کاری داشته باشد که هر گاه یک سری پیام های غیر کلامی ناهمخوان را دریافت می نماید آنها را با عنوان شیب یا انحراف ثبت می کند .

هر چند مواردی وجود دارد که برای بدست آوردن امتیازاتی خاص ، زبان بدن عمداً جعل می شود .

بعنوان مثال مسابقات انتخاب زن نمونه سال را در نظر بگیرید که در آن هر یک از شرکت کنندگان می کوشد با اجرای حرکات بدنی را که یاد گرفته است احساس گرمی و صمیمیت را از خود بروز دهد و تا جایی که این فرد در این کارموفق باشدامتیازاتی را از داوران خواهد گرفت .

اما حتی افراد خبره هم می توانند مدت زمان کوتاهی زبان بدن را جعل کنند با به عبارتی تظاهر کنند ولی بدن سرانجام نشانه هایی مستقل از اعمال هشیارانه فرد از خود بروز خواهد داد .

بسیاری از سیاستمداران در جعل زبان بدن برای جلب نظر و اعتماد رای دهندگان خبره اند و کسانی را که بتوانند چنین عملی را با موفقیت انجام دهند دارای قدرت « فرّه » ( charisma ) هستند .

چهره بیش از هر قسمت دیگر بدن، برای کتمان دروغ گویی به کار می رود ما برای کتمان دروغ های خود لبخند زده ، سر تکان داده و چشمک می زنیم ، اما از بدشانسی بدن ما حقیقت را می گوید و بین حالتهای بدن و علائم چهره ما تناسب و همخوانی وجود ندارد .

به طور خلاصه جعل زبان بدن برای مدت طولانی مشکل است ، اما یادگیری حالتهای مثبت و به کارگیری آنها برای ارتباط با دیگران و حذف حالت های منفی مفید است .

احساس راحتی کردن در کنار دیگران قابل پذیرش و تحمل بودن برای دیگران بسیار جالب است .

آیا جعل زبان بدن ممکن است؟ چگونه دروغ های موفقیت آمیز بگوییم؟ چگونه زبان بدن بیاموزیم؟ دراین مقاله از سری آموزش های زبان بدن با سانی تلگرام همراه باشید

 

  زبان بدن : کلامی ، غیر کلامی ، نشانه ها و مقایسه ی آنها. قسمت ۲

چگونه دروغ های موفقیت آمیز بگوییم

مشکل دروغ گویی این است که ذهن نیمه هوشیار ما بطور خودکار و مستقل از دروغ های کلامی ما عمل می کند ، بنابراین زبان بدن دروغ ما را آشکار می سازد .

به همین دلیل است که افرادی که بندرت دروغ می گویند ، صرف نظر از اینکه دروغ آنها چقدر واقعی و متقاعد کننده بنظر برسد به سادگی لو می روند .

زمانی که آنها شروع به گفتن دروغ می کنند ، بدنشان نشانه های متناقضی را از خود بروز می دهد و این نشانه ها این احساس را به وجود می آورند که این فرد حقیقت را نمی گوید.

در حین گفتن دروغ ذهن نیمه هوشیار انرژی عصبی از خود منتشر می کند که به عنوان حالتی در انسان نمود پیدا می کند که با گفته های فرد دروغ گو در تناقص قرار می گیرد .

افرادی چون سیاستمداران ، وکلا ، بازیگران ، و مجریان تلویزیونی که شغل آنها ایجاب می کند دروغ بگویند ، حالتهای بدنی خود را پالایش کرده اند به حدی که تشخیص دروغ گویی آنها برای مردم عادی مشکل بوده و به سادگی به دام آنها می افتند .

آنها دروغ های خود را به دو روش پالوده می کنند .

اول سعی می کنند و تمرین می کنند احساس خود را با حالت صحیح تطبیق دهند ، اما این کار در دراز مدت و با گفتن دروغ های بیشمار موفقیت آمیز خواهد بود .

دوم ، آنها می کوشند بیشتر حالات خود را چه مثبت و چه منفی در هنگام دروغ گویی حذف کنند ، اما این کار هم بسیار دشوار است .

این آزمایش ساده را یک بار امتحان کنید.

به دوست خود یک دروغ عمدی بگویید و آگاهانه تلاش کنید تا حالتهای بدن خود را سرکوب کرده و از چشم دیگران پنهان کنید.

حتی هنگامی که حالتهای بدنی اصلی را سرکوب می کنید ، حالتهای کوچک و جزیی از بدن شما منتشر خواهد شد .

این حالتهای جزیی عبارتند از لرزش ماهیچه های صورت ، باز شدن و بسته شدن مردمک چشم ، عرق کردن پیشانی ، قرمز شدن گونه ها ، بالا رفتن تعداد پلک زدن و نشانه های جزیی بسیار
دیگر که دروغ گویی را بر ملا می سازد .

تحقیقی که با استفاده از دوربین های کم سرعت انجام شده نشان می دهد که این حالتهای جزیی می توانند در کسری از ثانیه اتفاق بیافتند و تنها افراد خبره و متخصص می توانند این حالتها را مشاهده کنند .

بهترین مصاحبه گران و فروشندگان کسانی هستند که توانایی ناخودآگاه خود در تشخیص این حالتهای جزیی را در یک برخورد چهره به چهره افزایش داده اند .

بنابراین برای اینکه یک فرد بتواند بطور موفقیت آمیزی دروغ بگوید باید قادر باشد بدن خود را پنهان و دور از چشم دیگران نگه دارد .

به همین دلیل است که در بازجویی های پلیس متهم را در یک مکان باز و یا در زیر نور چراغ قرار می دهند به گونه ای که تمامی بدن او برای بازجویان قابل رویت باشد .

بطور طبیعی اگر شما پشت یک میز نشسته باشید و قسمتی از بدنتان ناپیدا باشد ، یا به یک دیوار یا پنجره بسته خیره شوید دروغ گفتن آسان تر خواهد بود .

آیا جعل زبان بدن ممکن است؟ چگونه دروغ های موفقیت آمیز بگوییم؟ چگونه زبان بدن بیاموزیم؟ دراین مقاله از سری آموزش های زبان بدن با سانی تلگرام همراه باشید

 

  آموزش زبان بدن : زبان اشاره در محیط - قسمت پنجم

چگونه زبان بدن را بیاموزیم

روزانه پانزده دقیقه را صرف مطالعه حالت ها و رفتارهای دیگران ، آشنایی با جعل زبان بدن آنها و علاوه بر آن آگاهی هوشیارانه از حالت های خود بکنید.

بهترین مکان برای مطالعه رفتار دیگران جایی است که مرم یکدیگر را ملاقات کرده و با هم تعامل دارند .

یک فرودگاه بویژه مکان خوبی برای مشاهده مجموعه کاملی از حالتها و رفتارهای انسان است .

در اینجا افراد آشکارا اشتیاق ، خشم ، اندوه ، شادی ، بی صبری و بسیاری از احساسات دیگر خود را نشان می دهند .

کارکردهای اجتماعی ، همایش های شغلی و مهمانی ها نیز موقعیت های بسیار خوبی برای این کار هستند .

با یاد گیری زبان بدن ، می توانید به مهمانی رفته ، تنها در گوشه ای بنشینید و با مشاهده حالات و زبان بدن دیگران اوقات هیجان انگیزی داشته باشید .

تماشای تلویزیون نیز روش خوبی برای یادگیری ارتباط غیر کلامی است .

صدای تلویزیون را ببندید و سعی کنید صحبت های گوینده را حدس بزنید.

با بلند کرن صدای تلویزیون بعد از هر پنج دقیقه می توانید میزان دقت و درستی درک خود از صحبت های گوینده را امتحان کنید .

با تمرین این کار می توانید این توانایی را در خود ایجاد کنید که مثل انسان های ناشنوا تمامی یک برنامه را بدون شنیدن صدای آن بفهمید .

 

  زبان بدن : چگونه افکار دیگران را بخوانیم؟ قسمت ۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *